Започна штрајкот во јавните обвинителства

„Сметам дека е потребен ремонт, генерален реизбор на сите судии и јавни обвинители во втор и во трет степен. Како би одел тој реизбор, има неколку точки. Прво ...
| | веќе видена | слични

Поголема транспарентност во работата на Судскиот совет, јасни и прецизни законски одредби со кои ќе се регулира постапката за разрешување на претседател на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Штрајкот во обвинителствата ќе продолжи понатаму, соопшти денеска претседателот на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на ...
| | веќе видена | слични

Штрајкот во Обвинителството ќе продолжи. Од УПОЗ велат дека добро е што е формирана работна група за да се решат нивните барања, но дека преговорите не смеат ...
| | веќе видена | слични

Работната група треба да биде формирана во рок од седум дена, а освен претставници од надлежните институции ќе има претставници од Синдикатот на УПОЗ од каде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна штрајкот во јавните обвинителства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: