Костадинов со порака за единство и поддршка за Заев

2 копии

Професорката и декан на Факултетот за музичка уметност од Скопје, Дарија Андовска , реплицира на повикот од пратеникот на СДСМ, Мартин Костовски, до ...
| | веќе видена | слични

Во целата македонска папазјанија со луцидни амнестии, тендери, убиства, безрбетништво и политиканство, како гром од ведро небо одекна повикот за „обединување“ ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се обидува, барем пред јавноста, да го минимизира ефектот од „отворената војна“ меѓу него и неговиот претходник врз партиските структури ...
| | веќе видена | слични

Мартин Костовски, пратеникот на СДСМ на фејсбук го повика членството да се држат заедно, за да не потонат заедно, еден покрај друг. „Социјалдемократи другари и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов со порака за единство и поддршка за Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: