НАЈГОЛЕМАТА ГРЧКА ИНДУСТРИЈА ИМА ПРОБЛЕМ: Пикот помина, решение не се најде

Големиот проблем летово во Грција беше огромниот број туристи, „помножен“ со постапките на локалните ресторани кои ги преплавија плажите со лежалки и почнаа да ...
| | веќе видена | слични

Неплаќањето на туристичката такса останува еден од главните проблеми во Дојран. И покрај општата оценка дека овој туристички центар имаше уште една успешна ...
| | веќе видена | слични

Тренд на зголемување на бројот на туристи во земјава, очекувањата се да се надмине 2019 година. Охрид со зголемениот број на туристи ја достигнува 2019 година ...
| | веќе видена | слични

Брачен пар од Холандија една деценија летува на брегот на Охридското Езеро. Тие се вистински вљубеници во Охрид. Покрај природата, културното богатство, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На меѓународниот аеродром во Тирана годинава регистриран е рекорден број патници. - Нивниот број од јануари до 25 септември изнесува 5,2 милиони, надминувајќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски денеска беше помеѓу граѓаните на Дојран каде беше придружуван од градоначалникот на Дојран, Анго Ангов. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 592 | | | веќе видена

Министерството за здравство во Газа денеска соопшти дека бројот на загинати во нападите на Израел надмина 15.200 и оти 70 отсто се жени и деца, а повеќе од ...
сите 110 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 270 | | | веќе видена

Се работи за економска катастрофа и задолжување на граѓаните на Македонија за наредни генерации. Ни се случува економско цунами, овој буџет е највисок во ...
сите 260 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека СДСМ е автомобил којшто вози до Вашингтон и Брисел. „Од друга страна кај ДПМНЕ што имате, имате кола направена од ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАЈГОЛЕМАТА ГРЧКА ИНДУСТРИЈА ИМА ПРОБЛЕМ: Пикот помина, решение не се најде

Од:
До кого (е-маил):
Порака: