Претседателката на КХВ Нора Алити на Берзанската конференција: Со изолација не може да се постигне доверба и интегритет на пазарот на капитал


Денеска во Охрид во организација на Македонската берза АД Скопје се одржува дваесет и втората Годишна конференција. Овој форум на кој се анализира што донесе ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Долгот на Франција отиде од 1 трилион евра во 2003 година на 3 трилиони евра оваа година. Францускиот министер за економија Бруно Ле ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Собранието на Република Македонија го усвои Законот за решавање банки, предложен од Министерството за финансии, а со кој земјава воспоставува регулаторна рамка ...
| | веќе видена | слични

Собранието денеска го усвои Законот за решавање банки, предложен од Министерството за финансии, а со кој земјава воспоставува регулаторна рамка за зајакнување ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Законот за решавање банки, предложен од Министерството за финансии, со кој се воспоставува регулаторна рамка за зајакнување на ...
| | веќе видена | слични

Штедачите да бидат мирни, отсега натаму многу понавремено ќе се откриваат проблемите на нестабилните банки, а и многу поефикасно ќе се решаваат. Имено, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Собранието на РС Македонија денеска ги усвои измените и дополнувањата на Законот за Развојна банка на РС Македонија, предложени од Министерството за финансии, ...
| | веќе видена | слични

Голем интерес пројавен на денешната аукција за најновиот финансиски инструмент на пазарот - зелената обврзница. На аукцијата за првата емисија имаше ...
| | веќе видена | слични

По граѓанската обврница и зелената обврзница за која денеска се одржува аукција, министерот за финансии Фатмир Бесими најавува воведување на нов финансиски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателката на КХВ Нора Алити на Берзанската конференција: Со изолација не може да се постигне доверба и интегритет на пазарот на капитал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: