ДРОН ГИ СНИМИЛ ТЕРОРИСТИТЕ ВО БАЊСКА: „Срби се осомничени за тероризам“, косовската полиција тврди дека политичар им бил предводник, еве кој


Двајца Срби осомничени за тероризам во Бањска добија едномесечен притвор, по сослушувањето во судот во Приштина. Министерот за внатрешни работи на Косово, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовската полиција соопшти дека во Црна Гора се уапсени двајца државјани на Косово, кои се барани со меѓународна потерница, под сомнение дека извршиле воени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Од утринава во 8 часот, по 10 дена блокада, целосно е отворен за сообраќај преминот Брњак. Информацијата за KoSSev ја потврди заменик командантот на косовската ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Белград уапси српски политичар четири дена откако тој призна дека бил дел од паравоената група вклучена во конфликтот со косовските безбедносни ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Косовскиот премиер Аљбин Куртиизјави дека прелиминарните информации од косовските власти покажуваат дека повеќето од лицата вклучени во нападот на косовската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 341 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Поранешниот премиер, исто така, ќе вети „непоколеблива поддршка на Велика Британија за Украина“ и ќе разговара за војната меѓу Израел и Хамас во Газа, соопшти ...
сите 138 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДРОН ГИ СНИМИЛ ТЕРОРИСТИТЕ ВО БАЊСКА: „Срби се осомничени за тероризам“, косовската полиција тврди дека политичар им бил предводник, еве кој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: