196 санкции за брзо возење на територијата на Македонија

15 копии

Патиштата Тетово-Скопје и Тетово-Гостивар за некои возачи се тркачки патеки на кои се вози и со 150, па дури и 200 километри на час, што е далеку над ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Вкупно 196 возачи се казнети во текот на вчерашниот ден во акцијата на Министерството за внатрешни работи спроведена на територија на цела држава. Како што ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите девет месеци од годинава биле изречени 5714 мерки за пречекорување на максимално дозволената брзина при редовните и засилени контроли за брзина ...
| | веќе видена | слични

Секторот за внатрешни работи Тетово информира дека пропишаната брзина најчесто се пречекорувала на автопатот Гостивар-Тетово-Скопје, но и на околните ...
| | веќе видена | слични

Многу луѓе кочат кога ќе видат камери кои мерат брзина или полиција со надеж дека радарот нема да ја регистрира нивната голема брзина. По поминување на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатиот викенд полициски службеници од Куманово спроведоа акциска контрола за санкционирање возачи што не ги почитуваат сообраќајните прописи, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 593 | | | веќе видена

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена

Подготовките за избори почнуваат, обично така е 5-6 месеци пред избори почнуваат подготовките. Добра страна е што имавме, се уште имаме една интензивна ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

196 санкции за брзо возење на територијата на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: