„НАШИТЕ КОРЕНИ НОСАТ САМО ЕДНО ИМЕ, ГОЛЕМИОТ АЛИ АХМЕТИ“ - за Шкодране Дардишта, лидерот е семоќен

Шкодране Дардишта, секретар за еднакви можности во огранокот на ДУИ во Чаир, синоќа, на форумот на жени кој се одржа во таа општина, а чија тема беше „Лице в ...
| | веќе видена | слични

Останато

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство, за определување мерка краткотраен ...
сите 343 | | | веќе видена

Со организирањето на Министерскиот самит на ОБСЕ во Скопје покажавме дека и малите држави можат да дадат голем придонес на големата меѓународна сцена, рече ...
сите 317 | | | веќе видена

Палестинските цивили во Појасот Газа побараа засолниште во сè потесното подрачје во неделата додека Израел го засили воздушното, море и копненото бомбардирање ...
сите 142 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 144 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 115 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„НАШИТЕ КОРЕНИ НОСАТ САМО ЕДНО ИМЕ, ГОЛЕМИОТ АЛИ АХМЕТИ“ - за Шкодране Дардишта, лидерот е семоќен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: