Судијата во Њујорк смета дека Доналд Трамп е одговорен за измама

2 копии

Денеска на Менхетен продолжи судењето на Доналд Трамп, што може да му нанесе голема штета на поранешниот американски претседател и неговата империја со ...
| | веќе видена | слични

Доналд Трамп во вторникот ги обнови нападите врз њујоршката јавна обвинителка додека таа води граѓанско судење што може да доведе до растурање на деловната ...
| | веќе видена | слични

Трамп, фаворит за претседателската номинација на републиканците во 2024 година, е обвинет заедно со неговите два сина и речиси десетина деловни соработници за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот претседател Доналд Трамп се појави во њујоршкиот суд денес, каде што судијата разгледува случај што може да резултира со поништување на неговите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судијата во Њујорк смета дека Доналд Трамп е одговорен за измама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: