ФАКТОР ОТКРИВА: Што да се очекува од спојувањето на Комерцијална и Стопанска Битола - ЌЕ БИДЕ ЕДНА НАВИСТИНА ГОЛЕМА БАНКА

Тоа ќе биде една навистина голема банка, чија актива сериозно ќе се доближи до три милијарди евра. Работата е далеку од завршена и допрва претстојат сите ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Смена на кормилото во скопска „Европа“. Марија Каранфиловиќ се повлекла, а на директорската позиција е поставена Наташа Милева. За ...
| | веќе видена | слични

Настанале промени во директорските позиции на „чоколадната“ фабрика „Европа“, а компанијата за тоа извести преку Македонската берза. Поднела оставка ...
| | веќе видена | слични

Оставката која ја поднел ќе му ја разгледуваат денеска, и се очекува да биде и прифатена, но тој отвора своја компанија, каде што ќе се испроба во приватниот ...
| | веќе видена | слични

Генедралниот директор и претседател на Управниот одбор на нашата најголема домашна фармацевтска компанија „Алкалоид“, Живко Мукаетов, се стекнал со 200 обични ...
| | веќе видена | слични

Згаснало трговското друштво Петролгас од Тетово. Оваа информација ја објави тетовскиот комбинат Тетекс преку Берзата, од каде информираа дека трговското ...
| | веќе видена | слични

Миле Зечевиќ кој е генерален секретар на владејачката СДСМ поднел оставка од функцијата независен член на Надзорниот одбор на Стопанска банка АД Битола. Од ...
| | веќе видена | слични

Од Стопанска банка АД Битола преку Македонската берза вчера информираа дека членот на Надзорниот одбор (НО), Миле Зечевиќ до Собранието на акционери на Банката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР ОТКРИВА: Што да се очекува од спојувањето на Комерцијална и Стопанска Битола - ЌЕ БИДЕ ЕДНА НАВИСТИНА ГОЛЕМА БАНКА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: