Скопјанец осомничен дека тешко телесно повредил сосед при расправија

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело – Тешка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против едно лице за насилство. На 30 септември, во кафе-бар на улицата Генерал Васко Карангелевски во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното јавно обвинителство Битола соопшти дека поради делото „насилство“ битолчанец добил осумдневен притвор, откако во саботата нападнал сограѓанин додека ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Основното јавно обвинителство Кавадарци донесе Наредба за спроведување истражна постапка против државјанин на Република Албанија со привремен престој во ...
| | веќе видена | слични

На регионалниот пат Р1103 Кавадарци-Мотел Дреново, на 29 септември, осомничениот под дејство на алкохол во крвта, управувал со товарно возило „Форд транзит“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жена во Младеновац во Србија го претепала својот зет, па ги изгребала и ги гризнала полицајците кога дошле да ја приведат. Полицијата ја уапси Ј. В., која ...
| | веќе видена | слични

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
| | веќе видена | слични

37-годишен жител на скопски Илинден се скарал со комшијата, по што го удрил со метален чекан во главата и сериозно го повредил. Како што соопшти Основното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 507 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 76 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец осомничен дека тешко телесно повредил сосед при расправија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: