Поевтинуваат водата и пивото, се намалува и маржата кај овошјето и зеленчукот


Владата одлучи да го прошири списокот на производи со гарантирана цена. Како што информира денеска премиерот Димитар Ковачевски, ќе поевтинат и безалкохолните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грижата за сите граѓани и заштитата на стандардот е во фокусот на мерките и политиките на СДСМ. Со новата мерка „гарантирана цена” стотици основни прехранбени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ се грижи за стандардот на граѓаните со пакет мерки за намалување на цените на основните прехранбени производи. Нова во низата мерки е намалувањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
| | веќе видена | слични

„Со новата мерка „гарантирана цена“ која што сите ја поздравуваат и сите можат да се уверат во неа и во сите маркети, за над 50 производи во 24 категории на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата на предлог на Министерството за економија донeсе Одлука за намалување на увозните давачки за увоз на свежи домати, краставици и пиперки. Со оваа ...
| | веќе видена | слични

Владата на предлог на Министерството за економија донесе неколку одлуки и допрецизирања со кои се заштитува животниот стандард на граѓаните. Донeсена е Одлука ...
| | веќе видена | слични

Откако Владата донесе одлука да се намалат и цените на соковите, флашираната вода, како и некои алкохоли, како пивото, порталот Трн.мк направи анкета со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ со реализација на мерките за намалување на цените на прехранбените производи, го штити стандардот на народот, порачаа од владејачката партија. „Со мерката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поевтинуваат водата и пивото, се намалува и маржата кај овошјето и зеленчукот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: