360 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ПЛУС ЗА ЕКОНОМИЈАТА Светска банка советува да се отстранат пречките за вработување на лицата од ЛГБТИ зедницата

Светската банка денеска соопшти дека политиките насочени кон зајакнување на социјалното вклучување на лезбејките, хомосексуалците, бисексуалците, трансродовите ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Министерството за надворешни работи на Франција соопшти дека го назначи Рене Троказ за специјален пратеник за Западен Балкан и наведе дека тоа е во согласност ...
| | веќе видена | слични

Новоформираното боксерско натпреварување наречено „Отворен балкански куп“, по премиерниот натпревар одржан во Смедерево, продолжува со натпреварите од второто ...
| | веќе видена | слични

Светската банка денеска соопшти дека политиките насочени кон зајакнување на социјалното вклучување на лезбејките, хомосексуалците, бисексуалците, трансродовите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 650 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

360 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ПЛУС ЗА ЕКОНОМИЈАТА Светска банка советува да се отстранат пречките за вработување на лицата од ЛГБТИ зедницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: