ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГРАДИ 400.000 НОВИ СТАНОВИ ГОДИШНО, 100.000 ЌЕ БИДАТ СОЦИЈАЛНИ: Владата инвестира 45 милијарди евра

Германската влада најави дека ќе одвои 45 милијарди евра за изградба на станови., додека до 2027 година, пак и градот Берлин ќе стави на располагање 18 ...
| | веќе видена | слични

Златибор важи за една од најпопуларните планини во Србија. Се наоѓа во општина Чајетина и има само околу 2.000 жители. Тоа е едно од најатрактивните и ...
| | веќе видена | слични

Фиренца ги забрани новите реклами на дигиталните платформи за краткорочно изнајмување станови во историскиот центар и најави стимулации кои треба да ослободат ...
| | веќе видена | слични

Ако некогаш сте сонувале да купите прифатлива куќа во странство и да се преселите таму за да го живеете иселеничкиот живот, 2023 година е одлично време да ...
| | веќе видена | слични

Мерката која државата Њујорк ја спроведе против Airbnb овој месец, од компанијата беше опишана како „де факто забрана“. Тешките ограничувања дизајнирани да ...
| | веќе видена | слични

Како да се дојде до стан во Загреб, пред се за домување, а не заради „складирање“ на вишокот готовина, кој ја губи вредноста во ова време на инфлација, е ...
| | веќе видена | слични

Илјадници станови во Њујорк објавени на платформата за краткорочно изнајмување Airbnb наскоро ќе бидат избришани од мапата. Новиот закон, наречен Локален закон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 567 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 284 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Германија и член на Партијата на зелените, Јошка Фишер, во неделата изјави дека Европската унија треба да стекне ...
сите 147 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 91 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 17 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГЕРМАНИЈА ЌЕ ГРАДИ 400.000 НОВИ СТАНОВИ ГОДИШНО, 100.000 ЌЕ БИДАТ СОЦИЈАЛНИ: Владата инвестира 45 милијарди евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: