Владата самата си дава аплауз за својата работа, но нема повратни овации од граѓаните и компаниите!


Пет дена мерката за намалување на цените на дел од прехранбените производи е на сила, а властите не запреа со фалбаџиските изјави колку тие работат во корист ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Собранието на РС Македонија денеска ги усвои измените и дополнувањата на Законот за Развојна банка на РС Македонија, предложени од Министерството за финансии, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Голем интерес пројавен на денешната аукција за најновиот финансиски инструмент на пазарот - зелената обврзница. На аукцијата за првата емисија имаше ...
| | веќе видена | слични
9 копии

По граѓанската обврница и зелената обврзница за која денеска се одржува аукција, министерот за финансии Фатмир Бесими најавува воведување на нов финансиски ...
| | веќе видена | слични

На аукцијата за првата емисија имаше побарувачка за скоро три пати повеќе, односно беше доставена понуда во износ од 1,635 милијарди денари. На аукцијата беа ...
| | веќе видена | слични

Голем интерес бил пројавен на денешната аукција за најновиот финансиски инструмент на пазарот - зелената обврзница. На аукцијата за првата емисија, како што ...
| | веќе видена | слични

Освен граѓанската и зелената, министерот за финансии, Фатмир Бесими најави и нова, проектна обврзница, што треба да претставува алтернативен начин за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Утре истекува рокот за поднесување на образецот ДБ–ДС, односно на даночниот биланс за данокот за солидарност. Ова е запишано во октомврискиот роковник на ...
| | веќе видена | слични

По граѓанската обврзница, од денеска се одржува и зелена обврзница , овјави министерот за финансии Фатмир Бесими за SeeNews. Денеска се одржува аукција за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милион евра се очекува да изнесува негативната финансиска импликација врз Буџетот со владината одлука за намалување на увозните давачки на одредени видови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата самата си дава аплауз за својата работа, но нема повратни овации од граѓаните и компаниите!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: