Вирусот на намалување на цените се шири низ регионот, но не ја намалува инфлацијата

Вирусот на намалување на цените што го зафати регионот започна од Црна Гора, пред 20 дена пристигна во Србија, а потоа ја зафати Хрватска, се прошири во ...
| | веќе видена | слични

Извозот на храна се зголемил за 7,3 проценти во првите 7 месеци од годинава, во однос на истиот месец лани, додека увозот се зголемил за 11,5 проценти, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот одбор за млеко (ЕМБ) ги повикува носителите на одлуки во Европската унија да преземат мерки против кризата со цел да се спречи колапс на пазарот за ...
| | веќе видена | слични

Македонија има се помалку домашно производство на храна. И она што го има, добар дел заминува надвор од државата зашто, според земјоделците, било далеку ...
| | веќе видена | слични

Земјоделско-прехранбениот сектор во фокусот Повеќе од две децении македонското земјоделство се соочува со огромен број предизвици. Со цел унапредување во ...
| | веќе видена | слични

Со цел унапредување во земјоделско-прехранбениот сектор, потребно е преструктурирање за, меѓу другото, тој да може да се справи со конкуренцијата од европскиот ...
| | веќе видена | слични

Заострувањето на реториката од министерот за економија доаѓа по неуспехот на економските и монетарните политики преку зголемување на каматите да се влијае на ...
| | веќе видена | слични

Има ли можност земјоделството да се издигне на ниво на кое би требало да биде е прашање кое многу почесто од порано се поставува последниве години кога сѐ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По соопштението на Основото јавно обвинителство дека малата Вања била пронајдена мртва , а кое не откри многу за нејзиното убиство, туку напротив, уште повеќе ...
сите 87 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 129 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 217 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена

Во израелските напади во Појасот Газа во изминатите 24 часа се убиени најмалку 700 луѓе, соопшти портпарол на Хамас, пренесува ДПА. Портпаролот рече дека многу ...
сите 308 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вирусот на намалување на цените се шири низ регионот, но не ја намалува инфлацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: