Успешните компании на удар на државата

2 копии

Утре истекува рокот за поднесување на образецот ДБ–ДС, односно на даночниот биланс за данокот за солидарност. Ова е запишано во октомврискиот роковник на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милион евра се очекува да изнесува негативната финансиска импликација врз Буџетот со владината одлука за намалување на увозните давачки на одредени видови ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Најновите економски показатели укажуваат дека „бизнис ориентид“ агендата на неодамна реизбраниот премиер Киријакос Мицотакис носи ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Додека за едните (власта) ова е доказ за солидарност во тешки времиња, за другите (бизнисот) е казна за успешноста. Доколку, пак, се ...
| | веќе видена | слични

Помина нешто повеќе од една година откако Грција (на 20 август 2022 година) ја напушти европската програма за економско-финансиски надзор. Програмата за ...
| | веќе видена | слични

Во Република Северна Македонија во 2022 година имало 113.854 активни правни субјекти - фирми, институции и претприемачи. Според податоците на Централниот ...
| | веќе видена | слични

Потенцијалното „исклучување“ на американската влада би му наштетило на кредитниот рејтинг на САД, предупреди рејтинг агенцијата „Мудис“. Предупредувањето дојде ...
| | веќе видена | слични

40 отсо од компаниите од енергетскиот сектор и 40 отсто од фирмите кои се занимаваат со игри на среќа подлежат на данок на солидарност, истакна на ТВ 24 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осомничениот за убиствата на Вања Ѓурчевска и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски, кој е во притвор во Турција, доколку има добар адвокат, може комплетно ...
сите 435 | | | веќе видена

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 286 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 269 | | | веќе видена

„Тоа што СДС отвора разно разни теми со цел да дефокусираат од трагичната смрт на малата Вања и велешанецот Панче, говори дека сакаат да сокријат пропусти во ...
сите 143 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 326 | | | веќе видена

Десетици палестински цивили загинаа, а стотици се ранети кога израелски воздушни напади погодија станбени згради во јужниот и централниот дел на Газа, како и ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Успешните компании на удар на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: