Руските приходи од извоз на нафта годинава ќе се зголемат за 15 милијарди долари

Приходите од извоз на нафта на Русија ќе се зголемат за 15 милијарди долари на годишно ниво оваа година поради заобиколувањето на ограничувањето на цената на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Литар дизел гориво на бензинските пумпи во земјава од денеска чини 86 денари, исто колку и литар моторен бензин Еуросупер 95. Поскап од дизелот се уште е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

И покрај западните санкции, трговијата со нафта меѓу Русија и Индија се одвива добро и по заобиколен пат стигнува до Германија, јавува германскиот јавен сервис ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Цените на нафтата се зголемија минатата недела, зголемувајќи ги добивките во третиот квартал на повеќе од 25 отсто, последица на намалувањето на производството ...
| | веќе видена | слични

Откако Русија ја нападна Украина на крајот на февруари 2022 година, грчкиот поморски сектор продолжи да заработува пари од транспортот на руската нафта. Сепак, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Цените на нафтата паднаа во почетокот на тргувањето на 29 септември, бидејќи приходите и очекувањата за зголемена понуда од Русија и Саудиска Арабија ги ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ со кој се одобрува продажба на имот во Русија на италијанската банка Интеса Санпаоло, се вели во документ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 182 | | | веќе видена

Руската амбасада во Бугарија соопшти дека бугарските власти дозволиле авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров да прелета низ бугарскиот ...
сите 206 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 55 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 36 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 140 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена

„Кина, која е привремен претседавач со Советот за безбедност на ОН овој месец, ќе одржи состанок на високо ниво за израелско-палестинското прашање на 29 ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руските приходи од извоз на нафта годинава ќе се зголемат за 15 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: