Ликовен конкурс за деца на тема „Штедиме и другаруваме“

2 копии
4 копии

Буквар за финансиска писменост на деца и млади, видеа за финансиска едукација, мобилна училница Халки се само дел од активностите кои ќе ги спроведе Халкбанк ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По повод 75-годишнината од Универзалната декларација за човекови права, а во пресрет на претстојниот Ден на ОН, 24-ти октомври, семејството на ОН во Северна ...
| | веќе видена | слични

КОНКУРС ЗА ДЕЦА, УЧЕНИЦИ И ВОЗРАСНИ Издавачката куќа „Феникс“ од Скопје распишува Конкурс за литературни и ликовни творби на темата „Културно наследство“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ликовен конкурс за деца на тема „Штедиме и другаруваме“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: