ГРАД-РЕКОРДЕР ПО БРОЈ НА ПРАТКИ: Поради 15 милиони пратки дневно, воведува достава во метро

Во Пекинг започна пилот проект за транспорт на експресни пакети со метро, ​​надвор од шпицот. Проектот има за цел да го намали сообраќајниот метеж и да ги ...
| | веќе видена | слични

Германија ја поздрави поддршката од страна на Кина која таа ја понуди за реструктуирање на долгот на Г20 за посиромашните земји во заедничката изјава по ...
| | веќе видена | слични

Индонезија ја отвори својата прва брза железница, проект вреден 7,3 милијарди долари поддржан од Кина во рамките на нејзината иницијатива „Појас и пат“. ...
| | веќе видена | слични

Нов државен инвестициски фонд (од 300 милијарди јуани) за секторот за производство на полупроводници Според реномираниот „Ројтерс“, Кина подготвува нов државен ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот меѓународен индустриски саем, годишен собир на производствената индустрија, направи камбек од 19-23 септември во Шангај со рекордно висок изложбен ...
| | веќе видена | слични

Интелигентните поврзани возила се стратешки фокус за преобликување на глобалниот автомобилски сектор, а совладувањето на нивните основни технологии на терен е ...
| | веќе видена | слични

Три интелигентни модели за испорака се прикажани на Светската конференција за интелигентни поврзани возила за 2023 година во Пекинг на 21 септември. [CAO ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како најголема земја во развој во светот и важна членка на Азиско-пацифичката економска соработка, Кина може да ги исполни очекувањата на меѓународната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГРАД-РЕКОРДЕР ПО БРОЈ НА ПРАТКИ: Поради 15 милиони пратки дневно, воведува достава во метро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: