ЦЕНАТА НА НАФТАТА ОДИ НАДОЛУ Барелот денеска се продава за 92,57 долари

На светските берзи цената на нафтата благо се намалува по тринеделен раст откско централната банка на САД не не ги зголеми каматните стапки и најави дека до ...
| | веќе видена | слични

Литар дизел гориво на бензинските пумпи во земјава од денеска чини 86 денари, исто колку и литар моторен бензин Еуросупер 95. Поскап од дизелот се уште е ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

- До крајот на денешниот ден Бугарија ќе забрани влез на автомобили со руски регистарски таблички, најави шефот на бугарската гранична полиција Антон Златанов. ...
| | веќе видена | слични

Началникот на граничната полиција Антон Златанов потврди дека во Бугарија од вечерва се забранува влез на автомобили со руски регистaрски таблички. Рече дека е ...
| | веќе видена | слични

Директорот на бугарската гранична полиција, комесарот Антон Златанов за БНТ изјави дека забраната за влез на руски автомобили во Бугарија ќе почне да ...
| | веќе видена | слични

Во Бугарија од вечерва почнува забраната за влез во државата на автомобили со руски регистарски таблички, изјави началникот на граничната полиција Антон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И покрај западните санкции, трговијата со нафта меѓу Русија и Индија се одвива добро и по заобиколен пат стигнува до Германија, јавува германскиот јавен сервис ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕНАТА НА НАФТАТА ОДИ НАДОЛУ Барелот денеска се продава за 92,57 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: