ГИ УБИЛ БРАТОТ И СНААТА - Двојно убиство во Гевгелија, брзата помош не можела да направи ништо

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
| | веќе видена | слични

Телото на скопјанец минатата недела беше пронајдено со 46 убоди во вратот и телото . Со десетици рани во градите, стомакот, вратот и рацете заврши и жената во ...
| | веќе видена | слични

Триесет и деветгодишниот А.Д. осомничен за убиството во Хром уште не е однесен пред судија на претходна постапка, иако вчера во 14:20 часот, полицијата го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Полицијата денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае, го уапси 39-годишниот А.Д. од Скопје, за кого пред два дена беше распишан Централен распис за ...
| | веќе видена | слични

Скопјанецот кој минатата недела со над 45 убоди усмрти човек во Хром и го запали станот заедно со мајка му за да сокријат дека е убиен може да добие доживотен ...
| | веќе видена | слични

Полицијата го уапси А.Д.(39) од Скопје, осомничен за убиство на 36-годишниот И.Ј. во скопската населба Хром, извршено на 22 септември. Претходно, беше уапсена ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје постапува по кривична пријава во врска со настанот од 22 септември, кога по предизвикан пожар во стан на улицата Исаија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 329 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица донел наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГИ УБИЛ БРАТОТ И СНААТА - Двојно убиство во Гевгелија, брзата помош не можела да направи ништо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: