СДСМ: Го штитиме стандардот на граѓаните, намалени цени и повеќе пари во семејниот буџет со поврат на ДДВ


Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Грижата за сите граѓани и заштитата на стандардот е во фокусот на мерките и политиките на СДСМ. Со новата мерка „гарантирана цена” стотици основни прехранбени ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 29 септември септември просечната часовна цена на еден ...
| | веќе видена | слични

Заострувањето на реториката од министерот за економија доаѓа по неуспехот на економските и монетарните политики преку зголемување на каматите да се влијае на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ се грижи за стандардот на граѓаните со пакет мерки за намалување на цените на основните прехранбени производи. Нова во низата мерки е намалувањето на ...
| | веќе видена | слични

Има ли можност земјоделството да се издигне на ниво на кое би требало да биде е прашање кое многу почесто од порано се поставува последниве години кога сѐ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
| | веќе видена | слични

„Со новата мерка „гарантирана цена“ која што сите ја поздравуваат и сите можат да се уверат во неа и во сите маркети, за над 50 производи во 24 категории на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерките кои ЕУ ги усвои само неколку седмици по почетокот на Руската инвазија во Украина, како што беше одредувањето на минимум 90 отсто полн капацитет на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 183 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 298 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 215 | | | веќе видена

Во денешниот број на белградска „Политика“, на тема Самитот на ОБСЕ чиј претседавач е Македонија, а од 28 ноември до 1 декември се одржува во Скопје, во која ...
сите 271 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 316 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Го штитиме стандардот на граѓаните, намалени цени и повеќе пари во семејниот буџет со поврат на ДДВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: