Мицкоски најави цунами за власта


2 копии

Прозападен или происточен политички концепт, борба за власт меѓу партии со толку различни ориентации, проевропска или проруска влада, се работи кои до неодамна ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции Маричиќ е поголем оптимист од неговиот колега Османи. Смета дека по носењето на уставните измени, никој па ниту Бугарија, ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на новинарски прашања во врска со партискиот состанок на СДСМ и дали постои кавга за тоа кој да ...
| | веќе видена | слични

Кога принципот на меѓународното право флагрантно се прекршува или, пак, се занемарува од посилните и помоќни земји во однос на помалите земји, тогаш ...
| | веќе видена | слични

Егозодусот на Ерменците од Нагорно Карабах во Ерменија речиси е завршен. Официјален Ереван соопшти дека до вчера 100.514 Ерменци од Нагорно Карабах дошле во ...
| | веќе видена | слични

Не сум баш убеден дека преписките и дијалогот Груевски-ВМРО ДПМНЕ се некоја централна тема заради која треба да одвојам ден размислување и барем саат време ...
| | веќе видена | слични

ДЕСТАН ЈОНУЗИ Наспроти бруталниот 11-годишен режим на Никола Груевски, поранешниот социјалдемократски лидер Зоран Зaев беше вистинит, веруваше во западните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 339 | | | веќе видена

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 181 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Во денешниот број на белградска „Политика“, на тема Самитот на ОБСЕ чиј претседавач е Македонија, а од 28 ноември до 1 декември се одржува во Скопје, во која ...
сите 270 | | | веќе видена

Израелскиот министер за надворешни работи, Ели Коен, пред почетокот на денешниот министерски состанок на ОБСЕ, за разлика од многумина, застана пред новинарите ...
сите 93 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 77 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 316 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски најави цунами за власта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: