СПАСИЈА ЖИВА ГЛАВА ОД ОФАНЗИВАТА НА АЗЕРБЕЈЏАН Првата група бегалци од Нагорно-Карабах пристигна во Ерменија


Првата група бегалци кои побегнаа од Нагорно-Карабах денеска пристигна во Ерменија, јавија некои светски агенции чии новинари се на границата со енклавата ...
| | веќе видена | слични

Последниот автобус со етнички Ерменци од Нагорно-Карабах го напушти регионот, завршувајќи го еднонеделниот, исцрпувачки егзодус во кој повеќе од 80 отсто од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Процесот на преселување на ерменските бегалци од Нагорно-Карабах во Ерменија е при крај, изјави Назели Багдасарјан, портпаролка на ерменскиот премиер Никол ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Нагорно Карабах, Самвел Шахраманијан изјави дека рече дека ќе остане во административниот центар на енклавата, Степанакерт додека не завршат ...
| | веќе видена | слични

- Интензитетот значително се намали. Можеме да кажеме дека последните луѓе кои сакаа да се преселат во Ерменија го сторија тоа и процесот се приближува до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мисија на Обединетите нации денеска пристигна во Нагорно Карабах, јавуија азербејџанските медиуми. Тоа првпат во изминатите 30 години таа меѓународна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100.000 Ерменци, јави Бета. ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на азербејџанското претседателство за агенцијата АФП изјави дека мисијата на ОН пристигнала утрово, а нејзина примарна задача е да ги процени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СПАСИЈА ЖИВА ГЛАВА ОД ОФАНЗИВАТА НА АЗЕРБЕЈЏАН Првата група бегалци од Нагорно-Карабах пристигна во Ерменија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: