Путин ги подготвува децата за војна, учат да пукаат и фрлаат гранати


Ги преправал во монаси, а потоа ги испраќал во „мисии“ во европски земји за да можат да ја напуштат Украина. Украинската служба за безбедност соопшти дека ...
| | веќе видена | слични

Во 2023 година Украина за прв пат ќе го прослави Денот на бранителите и бранителките на 1 октомври, соопшти Амбасадата на Украина. „Овој празник се одбележува ...
| | веќе видена | слични

Нацистичките сили убиле речиси 34.000 Евреи мажи, жени и деца на 29 и 30 септември 1941 година во Бабин Јар, клисура на периферијата на Киев, откако го освоиле ...
| | веќе видена | слични

Некои биле негови, а некои ги позајмил од пријатели. Тој признава дека бил малку нервозен. „Немав поим дали ова ќе функционира“, вели тој. Неговата дестинација ...
| | веќе видена | слични

Од „поддршка“ на стадионот и скандирање „Косово е Србија“ до заеднички собири на кои се величат фашистичките водачи од минатото. Објавите на социјалните мрежи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Руските детски игралишта се претвораат во воени полигони за обука, пишува Си-ен-ен . Од Пацификот до Црното Море, децата во градинките и училиштата облекуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 593 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена

Подготовките за избори почнуваат, обично така е 5-6 месеци пред избори почнуваат подготовките. Добра страна е што имавме, се уште имаме една интензивна ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин ги подготвува децата за војна, учат да пукаат и фрлаат гранати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: