ПОЗНАТ МОДЕН БРЕНД СО ЕДНА ПОРАКА ГИ ШОКИРАШЕ ВРАБОТЕНИТЕ! „Па ова е дрско, место да ги зголемите платите“, реагираа од синдикатот!

Мултинационалниот продавач на брза мода Примарк ги шокираше своите вработени кога им испрати писмен совет како да заштедат пари. Примарк сподели известување за ...
| | веќе видена | слични

И по половина година, „габаритното“ покачување на платите на функционерите не престанува да ја бранува јавноста. Во услови на инфлација и калкулации за тоа ...
| | веќе видена | слични

Советот на европски полициски синдикати на својата Фејсбук страна јавно ја поздрави одлуката за зголемувањето на платите за 10%, која денеска е веќе исплатена ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Денеска на сите вработени во МВР им беше исплатена за 10 проценти зголемена плата, објави на социјалните мрежи, министерот за внатрешни работи, Оливер ...
| | веќе видена | слични

Независниот синдикат на судска администрација и Синдикатот на затворска полиција и администрација денеска во Скопје одржаа протестен марш, кој започна од пред ...
| | веќе видена | слични

Членови на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (УПОЗ) од судската администрација од цела држава, денеска ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Кренар Лога се сретна со претставниците на Синдикатот на УПОЗ. На средбата се разговараше за актуелните протести, проблемите и барањата со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Кренар Лога се сретнал со претставници на Синдикатот на УПОЗ. Како што денеска соопштија од Министерството за правда, на средбата се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЗНАТ МОДЕН БРЕНД СО ЕДНА ПОРАКА ГИ ШОКИРАШЕ ВРАБОТЕНИТЕ! „Па ова е дрско, место да ги зголемите платите“, реагираа од синдикатот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: