УЧИЛИШНИ АВТОБУСИ ИСКЛУЧЕНИ ОД СООБРАЌАЈ: Кај 75 возила утврдени прекршоци


Седумдесет и пет прекршоци се констатирани при акциска контрола на Министерството за внатрешни работи со цел зголемување на безбедноста на учениците, односно ...
| | веќе видена | слични

Во текот на изминатиот викенд полициски службеници од Куманово спроведоа акциска контрола за санкционирање возачи што не ги почитуваат сообраќајните прописи, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Во пресрет на почетокот на ловната сезона 2023/24 во Крива Паланка полициски службеници од Полициските станици за ГН и ГП Деве Баир и Крива Паланка одржаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На подрачјата на Секторите за внатрешни работи Битола, Велес, Охрид, Тетово, Штип и Куманово  во текот на вчерашниот ден биле реализирани низа превентивни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок пред парламентарните избори во Србија, изрази „огромна загриженост за тенденциите на националистичка ...
сите 535 | | | веќе видена

Втор ден по прес конференцијата на обвинителот Гаврил Бубевски и министерот Оливер Спасовски, речиси со сигурност може да се тврди дека јавноста не ја прифати ...
сите 276 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на 2 март 2024 година ќе избере кандидат за претседател. Од партијата соопштија дека се отпочнати и подготовките за избор на кандидат за претседател ...
сите 354 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека „во моментов не постои можност“ заложниците кои се уште ги држи палестинската милитантна група Хамас во Газа ...
сите 286 | | | веќе видена

Стејт департментот го стави Кочо Анѓушев на „црна листа“ поради неговата вмешаност во значителна корупција. Поранешниот вицепремиер Анѓушев, пак, во соопштение ...
сите 55 | | | веќе видена

Благодарам Бујар! Вака доајенот на спортското новинарство, Атанас Костовски ја завршува својата колумна за „Слободен печат“ насловена „Еден етнички Албанец ме ...
сите 55 | | | веќе видена

Откако целиот регион го потресе веста за трагичната смрт на 14-годишната Вања, Игор Јуриќ, основачот на фондацијата „Тијана Јуриќ“ и татко на жртвата девојка, ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЧИЛИШНИ АВТОБУСИ ИСКЛУЧЕНИ ОД СООБРАЌАЈ: Кај 75 возила утврдени прекршоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: