Лавров го обвини Западот дека директно се бори против Русија во Украина

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
| | веќе видена | слични

- Албанија го заврши своето второ претседавање со Советот за безбедност на Обединетите нации, што го почна на први минатиот месец. Министерот за Европа и ...
| | веќе видена | слични

Русија сака да се врати во Советот за човекови права на Обединетите нации, откако беше исфрлена во април минатата година поради инвазијата на Украина. Москва е ...
| | веќе видена | слични

Русија се обидува повторно да се приклучи во Советот на ОН за човекови права, а за тоа ќе одлучат гласовите наредниот месец, што ќе биде своевиден тест за ...
| | веќе видена | слични

Русија беше исфрлена од ова тело во април минатата година откако нејзините сили извршија инвазија врз Украина. Сега руските дипломати бараат нивната земја да ...
| | веќе видена | слични

Руските методи на мачење во окупираните делови на Украина биле толку брутални што довеле до смрт на некои жртви, изјави денеска Ерик Мозе, шеф на истражната ...
| | веќе видена | слични

Русија се обидува повторно да се приклучи на Советот за човекови права на Обединетите нации на избори кои ќе се сметаат за клучен тест за нејзината меѓународна ...
| | веќе видена | слични

Новиот извештај на истражната комисија на ОН за Украина документира се` поголем број докази за воени злосторства и можни злосторства против човештвото извршени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 629 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров го обвини Западот дека директно се бори против Русија во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: