Времето облачно, попладне дожд, грмежи и ветер

3 копии
15 копии
2 копии
2 копии
12 копии
2 копии
14 копии
повеќе

Останато

Изборниот законик повторно ќе се менува согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР во предизборен период. Тоа го најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој треба да се ...
сите 250 | | | веќе видена

Изјавата на лидерот на МААК Страшо Ангеловски дека лично се познавал со познавал со Панче Жежовски не привлече големо внимание во јавноста.Посебно беше ...
сите 126 | | | веќе видена

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 149 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 49 | | | веќе видена

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 61 | | | веќе видена

„Европски сојуз за промени“, односно коалицијата на опозицискиот албански фронт - Демократско движење, Движењето Беса и Алтернатива, преку свое соопштение до ...
сите 71 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти дека нејзините војници „уништиле згради со инфраструктура на Хамас во Универзитетот Ал Азхар во градот Газа“. Според извештаите, во ...
сите 126 | | | веќе видена

Најдено е телото на 59-годишниот маж од Велес, за кого вчера медиумите јавија дека бил пријавен за исчезнат. Според информациите од полицијата, тој загинал во ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето облачно, попладне дожд, грмежи и ветер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: