Албанската опозиција за измените во Кривичниот законик: Злоупотребено е европското знаменце

Демократското движење, Алтернатива и Движењето Беса ја обвинија власта дека го злоупотребила европското знаменце за измените на Кривичниот законик. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Лидерот на БЕСА, Билал Касами вели дека е сигурно дека опозицискиските партии на Албанците ќе излезат со свој кандидат Албанец за претседател на државата на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Движењето Беса, во неделното интервју за Радио Слободна Европа порача дека пратенците од неговата партија нема да гласаат за измените на Уставот, се ...
| | веќе видена | слични

„Го прашуваме министерот за правда Кренар Лога од Алијанса за Албанците, дали е министер или опозиционер? По неговата изјава дека не се согласува со измените ...
| | веќе видена | слични

По изјавата на министерот за правда, Кренар Лога дека не се согласува со измените на Кривичниот закон, фрлајќи ја топката кај заменик министерката, ние денес ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на Алијансата за Албанците Аднан Незири во интервју за Алсат вели дека Алијансата за Албанците нема да ја напушти Владата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Местото во Државната изборна комисија (ДИК) и натаму ќе го држи Алијанса за Албанците, вака одговори лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари на ...
| | веќе видена | слични

Архитектот Реџеп Асани во името на опозициските албански партии - Демократско движење, Алтернатива и Движењето Беса денеска соопшти дека компанијата „Еуровиа“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското МНР, Марија Захарова, е причината поради која Бугарија не дозволила прелет на авионот во кој беше и рускиот шеф на дипломатијата ...
сите 404 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 333 | | | веќе видена

Со надеж за среќен крај, четврти ден т рае потрагата по 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје, која исчезна во понеделникот (27.11.), околу 7.30 часот наутро, ...
сите 177 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 221 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанската опозиција за измените во Кривичниот законик: Злоупотребено е европското знаменце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: