Насилна смрт кај 35-годишниот скопјанец, пронајден во опожарениот стан во Хром


По извршена обдукација, утврдени се траги на насилство и насилна смрт, како последица на убоди од остар предмет врз И.Ј. (35) од Скопје, кој вчера беше ...
| | веќе видена | слични

Мајката на 39 годишникот, осомничен за убиството во скопската населба Хром, му помогнала да го подметне пожарот со намера да ги прикријат трагите. Пред ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Триесетдневен притвор за мајката на осомничениот за убиство во скопската населба Хром, која предизвикала пожар во станот на 36-годишниот И.Ј. откако нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Основното јавно обвинителство Скопје постапува по кривична пријава во врска со настанот од 22 септември, кога по предизвикан пожар во стан на улицата „Исаија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопската полиција поднесе кривични пријави против две лица, мајка и син, за кои постои сомневање дека се вклучени во убиството што минатата недела се случи во ...
| | веќе видена | слични

Нови детали излегуваат на површина за грозоморното убиство што пред една недела се случи во скопската населба Хром. Откако бил убиен 36годишно лице, убиецот ја ...
| | веќе видена | слични

Во пластично шише наполнила бензин и го запалила станот: Мајката на убиецот во Хром сакала да ги скрие трагите од убиството Филип Здравески 01.10.2023 / 12:20 ...
| | веќе видена | слични

Кривична пријава за скопјанецот кој запали стан во Хром за да прикрие убиство Филип Здравески 01.10.2023 / 11:53 Хроника МВР поднесе кривични пријави против ...
| | веќе видена | слични
4 копии

МВР поднесе кривични пријави против две лица од Скопје за “убиство” и “тешки дела против општата сигурност”, на кој им е одреден и притвор. Во соопштението ...
| | веќе видена | слични

Од страна на СВР Скопје - Единица за насилен криминал - Одделение за крвни и сексуални деликти до ОЈО Скопје поднесена е кривична пријава по брза постапка, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Насилна смрт кај 35-годишниот скопјанец, пронајден во опожарениот стан во Хром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: