Нестабилен период за внатрешниот пазар на ЕУ со истекот на забраната за увоз на житарки

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Киев и Братислава постигнаа прелиминарен договор за решавање на тековниот спор околу украинските житарки. Двете земји се согласија да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украина поднесе жалба до Светската трговска организација откако неколку источноевропски држави воведоа забрани за увоз на украински прехранбени производи. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израел и Хамас првично не се договорија за следната група заложници што исламистите ќе ја ослободат денеска со цел да се продолжи примирјето кое истекува во 7 ...
сите 678 | | | веќе видена

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 187 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 216 | | | веќе видена

Во денешниот број на белградска „Политика“, на тема Самитот на ОБСЕ чиј претседавач е Македонија, а од 28 ноември до 1 декември се одржува во Скопје, во која ...
сите 274 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 80 | | | веќе видена

Полицијата изврши разговор со 23-годишниот Б.Л. од тетовска Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на Македонската православна ...
сите 85 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 346 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нестабилен период за внатрешниот пазар на ЕУ со истекот на забраната за увоз на житарки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: