Јаревски: Власта е очајна и превзема очајни чекори, ВМРО-ДПМНЕ е обединета и нема да отстапи од своите принципи


Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
| | веќе видена | слични

Во новото издание на емисијата „360 степени” што ќе се емитува в понеделник од 20.15 часот на МРТ 1 ќе гостува поранешната министерка за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични

Јас им препорачувам на злосторниците, посебно тие за случајот Монструм да не се радуваат прерано. Јас тврдам дека ВМРО-ДПМНЕ како силна опозициска партија ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ѓоргија Сајкоски, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието во своето гостување во емисијата „За или против“ зборуваше за Законот за амнестија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

28 милијарди евра потроши оваа Влада, а за возврат нема ниту еден проект, проект по кој ќе се препознае оваа Влада, рече Ѓоргија Сајкоски, генерален секретар ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Ако е така, јас да сум на нивно место веднаш би излегол на избори и распаднатото ВМРО би го декласирал. Ајде на избори одма да излеземе и јас сум подготвен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зошто зборувам за бугарски диктат, затоа што нашиве се жртви на руските интереси на Балканот, затоа што македонскиот идентитет два пати во минатото е жртва на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јаревски: Власта е очајна и превзема очајни чекори, ВМРО-ДПМНЕ е обединета и нема да отстапи од своите принципи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: