Грковска: Образованието да развива одговорни граѓани, со свест за најважните теми во општеството

„Уште на самото основање на овој Форум, решивме дека младите треба да бидат наши партнери, затоа што се клучните агенти на промена, затоа што ова се теми кои ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, денеска имала работен состанок со словенечката министерка за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Љубљана денеска беа одбележани 30-годишни од воспоставувањето дипломатски односи меѓу Македонија и Словенија и отворањето на првото дипломатско ...
| | веќе видена | слични

Даночната и царинската политика на земјите од регионот, со фокус на Северна Македонија, Србија и Албанија, беа теми на денешната конференција „Регионална ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за време на работниот престој во Љубљана, Република Словенија, се обрати на настан под покровителство на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменичката на претседателот на Владата задолжена за политики за добро владеење, Славица Грковска, имаше обраќање на вечерашниот прием, организиран од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поентирање на регионалната соработка во делот на даноците за земјите кои имаат слични даночни системи со нашиот е фокусот на експертите на конференцијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грковска: Образованието да развива одговорни граѓани, со свест за најважните теми во општеството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: