Георгиевски до Груевски: Сè што ми напрaви мене, сега ти го прават тебе, по учебникот кој им го остави


Поранешниот премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски упати порака до екс премиерот Никола Груевски кој е во Будимпешта како политички ...
| | веќе видена | слични

Во новото издание на емисијата „360 степени” што ќе се емитува в понеделник од 20.15 часот на МРТ 1 ќе гостува поранешната министерка за внатрешни работи, ...
| | веќе видена | слични

Јас им препорачувам на злосторниците, посебно тие за случајот Монструм да не се радуваат прерано. Јас тврдам дека ВМРО-ДПМНЕ како силна опозициска партија ќе ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ѓоргија Сајкоски, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието во своето гостување во емисијата „За или против“ зборуваше за Законот за амнестија ...
| | веќе видена | слични
4 копии

28 милијарди евра потроши оваа Влада, а за возврат нема ниту еден проект, проект по кој ќе се препознае оваа Влада, рече Ѓоргија Сајкоски, генерален секретар ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа му порача на својот претходник во партијата и поранешен премиер Никола Груевск, да каже се што има за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски до Груевски: Сè што ми напрaви мене, сега ти го прават тебе, по учебникот кој им го остави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: