Украина ќе почне заедничко производство на оружје со САД, рече Зеленски


Украина и САД се договорија да започнат заедничко производство на оружје во чекор што ќе му овозможи на Киев да започне со производство на системи за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Украина и треба повеќе оружје бидејќи колку е посилна на бојното поле, толку посилна ќе биде нејзината позиција на преговарачката маса, изјави генералниот ...
| | веќе видена | слични

Украина во петокот беше домаќин на меѓународна конференција за одбранбената индустрија како дел од напорите на владата да го зголеми производството на оружје ...
| | веќе видена | слични

Генералот Марк Мили во петокот ја напушти функцијата началник на Здружениот d=fенералштаб на армијата на Соединетите држави по мандатот обележан со бројни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 663 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украина ќе почне заедничко производство на оружје со САД, рече Зеленски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: