По Вашингтон, Зеленски денес ќе се обрати пред парламентот на Канада


Украинскиот претседател Володимир Зеленски беше пречекан од канадскиот премиер Џастин Трудо во Отава доцна вчера по посетата на Вашингтон. Зеленски денес ќе се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Украина и треба повеќе оружје бидејќи колку е посилна на бојното поле, толку посилна ќе биде нејзината позиција на преговарачката маса, изјави генералниот ...
| | веќе видена | слични

Украина во петокот беше домаќин на меѓународна конференција за одбранбената индустрија како дел од напорите на владата да го зголеми производството на оружје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски и рускиот активист Алексеј Навални се во трка за годинешната Нобелова награда за мир иако нивните шанси се неизвесни ...
| | веќе видена | слични

Руски системи за противвоздушна одбрана синоќа уништија 11 украински беспилотни летала над регионите Курск и Калушка, соопшти Министерството за одбрана на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Вашингтон, Зеленски денес ќе се обрати пред парламентот на Канада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: