Ерменија бара започнување на мисија на ОН во Нагорно-Карабах


Меѓународната федерација на Црвениот крст и Црвената полумесечина во соработка со Меѓународниот комитет на Црвениот крст ги активираше плановите за вонредни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Егзодусот на Ерменците се случи побрзо од очекуваното и се чини дека ниту еден етнички Ерменец нема да остане на територијата на Нагорно Карабах. Автомобили, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Азербејџан има намера да дозволи група експерти на Обединетите нации (ОН) да го посетат регионот Нагорно-Карабах „во рок од неколку дена“, објавија денеска од ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинати во експлозија и пожар во складиште за гориво во Нагорно Карабах се искачи на 170, соопштија денеска официјални лица, пренесува Ројтерс ...
| | веќе видена | слични

УНХЦР, Агенцијата на ОН за бегалци, е длабоко загрижена од вонредната хуманитарна состојба во Ерменија, која брзо се развива, со над 88.700 бегалци за помалку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните кои утре и задутре (29 и 30.11.2023) имаат закажано термини за фотографирање и замена на лични ...
сите 304 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 40 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 54 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 140 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена

„Кина, која е привремен претседавач со Советот за безбедност на ОН овој месец, ќе одржи состанок на високо ниво за израелско-палестинското прашање на 29 ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ерменија бара започнување на мисија на ОН во Нагорно-Карабах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: