Претседателот Пендаровски ќе се обрати на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации


Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Генералната дебата на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации, што се одржува на тема „Обнова на ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот претседател Џими Картер треба да го одбележи својот 99-ти роденден на први октомври додека е на палијативна нега. Години после напуштањето на ...
| | веќе видена | слични

Стара приказна, нови актери Неделата ни почна со стара приказна, но со нови актери. По минатонеделната преписка за законот за амнестија во која фејсбук дописи ...
| | веќе видена | слични

Во радиус од еден километар, центарот на главниот град долго време изгледа на градилиште без роковник . Тарабите се уште ги кријат започнатите, но, не и ...
| | веќе видена | слични

Парламентарните избори во Словачка, кои ќе се одржат во сабота, на 30.09.2023, би можеле да имаат одек и пошироко од оваа релативно мала централно европска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 5 минути Над 400 гости, македонци од дијаспората, пријатели и поддржувачи на развојот на македонската демократија од Соединетите Американски ...
| | веќе видена | слични

Извршната директорка на непрофитната организација Македонија 2025, Никица Мојсоска – Блажевски за Гласот на Америка вели дека нивната цел е да го поддржат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 665 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 113 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски ќе се обрати на 78. Генерално Собрание на Обединетите Нации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: