Спасовски: Северна Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан

4 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се обрати на отворањето на 14. Меѓународна научна конференција на тема „Стратешки и безбедносен концепт за ...
| | веќе видена | слични
6 копии
8 копии

Инцидентот во Бањска го погаѓа целиот регион, но безбедносните служби будно ја следат ситуацијата, собираат информации и вршат редовни анализи, изјави ...
| | веќе видена | слични

Верува дека Европската Унија и САД ќе застанат на патот на црните сценарија, јави дописникот на МИА од Белград. -Засега безбедносната ситуација во земјата е ...
| | веќе видена | слични

Нема веќе изговори во државата за нашиот напредок дека некој друг ни стои на патот кон ЕУ, вели министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интерјву за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за Фронтлајн и Цивил медиа уште еднаш потврди дека безбедносната состојба во земјава е стабилна, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 482 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 251 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Северна Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: