Расчистено разбојништво во Тетово, приведено лице од гостиварско


3 копии

Приведен e скопјанец кој се заканувал на неговата мајка и малолетна ќерка. Пред два дена во 13.50 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од ...
| | веќе видена | слични

Хорор во скопската населба Кисела Вода. Полицијата приведе скопјанец кој ги нападнал сопругата и нејзината мајка. Во четвртокот во 21 часот во Кисела Вода, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вчера во Полициската станица Чаир, татко на малолетно момче пријавил дека на улицата Костурска, неговиот малолетен син бил физички нападнат од повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Синоќа во 21 часот во Кисела Вода, полициски службеници го привеле З.Б.(46) од Скопје, затоа што физички ја нападнал неговата 40-годишна сопруга и нејзината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 161 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 234 | | | веќе видена

Договорот меѓу Израел и Хамас ги постави основите за ослободување на најмалку 50 жени и деца заробени во Газа во замена за ослободување на најмалку 150 ...
сите 136 | | | веќе видена

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известува дека поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку ...
сите 154 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 111 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 146 | | | веќе видена

Неколку сообраќајници во Скопје денеска ќе бидат затворени како дел од генералната проба во пресрет на 20. Министерски совет на ОБСЕ што од среда до петок ќе ...
сите 117 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расчистено разбојништво во Тетово, приведено лице од гостиварско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: