Шакира верувала дека ќе биде со Пике „додека смртта не ги раздели“


Љубовната приказна на Шакира и Жерар Пике беше убава за многу нивни обожаватели, а многумина беа убедени дека ништо нема да ги раздели. На крајот на краиштата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шпанските даночни власти покренаа обвинение против Шакира за затајување данок во вредност од над шест милиони евра. Како што пренесуваат западните медиуми, ...
| | веќе видена | слични

Колумбиската пејачка Шакира (46) се соочува со ново судење, поради обвинението дека на шпанските даночни власти им должи речиси 6,7 милиони евра. Шпанското ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот обвинител поднесе второ даночно обвинение против колумбиската пејачка Шакира, обвинувајќи ја за измама на државата од 6,6 милиони евра во 2018 ...
| | веќе видена | слични

Државното обвинителство поднесе кривична пријава против Колумбијката пред суд во близина на Барселона, изјави денеска портпаролот. Сега судот ќе одлучи дали ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Украинскиот амбасадор во ОБСЕ, Евгениј Цимбаљук во обраќањето на 30. Министерски самит на ОБСЕ во Скопје, изрази благодарност до сите земји за поддршката на ...
сите 631 | | | веќе видена

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 535 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шакира верувала дека ќе биде со Пике „додека смртта не ги раздели“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: