Ерменија бара мисија на ОН во Нагорно-Карабах


Меѓународната федерација на Црвениот крст и Црвената полумесечина во соработка со Меѓународниот комитет на Црвениот крст ги активираше плановите за вонредни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Егзодусот на Ерменците се случи побрзо од очекуваното и се чини дека ниту еден етнички Ерменец нема да остане на територијата на Нагорно Карабах. Автомобили, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Азербејџан има намера да дозволи група експерти на Обединетите нации (ОН) да го посетат регионот Нагорно-Карабах „во рок од неколку дена“, објавија денеска од ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинати во експлозија и пожар во складиште за гориво во Нагорно Карабах се искачи на 170, соопштија денеска официјални лица, пренесува Ројтерс ...
| | веќе видена | слични

УНХЦР, Агенцијата на ОН за бегалци, е длабоко загрижена од вонредната хуманитарна состојба во Ерменија, која брзо се развива, со над 88.700 бегалци за помалку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 649 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

Шпанскиот премиер Педро Санчез изрази сомневање дека Израел го почитува меѓународното право во војната против Хамас, односно во нивната инвазија во Газа. ...
сите 540 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ерменија бара мисија на ОН во Нагорно-Карабах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: