Ерменија бара мисија на ОН во Нагорно-Карабах


Меѓународната федерација на Црвениот крст и Црвената полумесечина во соработка со Меѓународниот комитет на Црвениот крст ги активираше плановите за вонредни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Егзодусот на Ерменците се случи побрзо од очекуваното и се чини дека ниту еден етнички Ерменец нема да остане на територијата на Нагорно Карабах. Автомобили, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Азербејџан има намера да дозволи група експерти на Обединетите нации (ОН) да го посетат регионот Нагорно-Карабах „во рок од неколку дена“, објавија денеска од ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинати во експлозија и пожар во складиште за гориво во Нагорно Карабах се искачи на 170, соопштија денеска официјални лица, пренесува Ројтерс ...
| | веќе видена | слични

УНХЦР, Агенцијата на ОН за бегалци, е длабоко загрижена од вонредната хуманитарна состојба во Ерменија, која брзо се развива, со над 88.700 бегалци за помалку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ерменија бара мисија на ОН во Нагорно-Карабах

Од:
До кого (е-маил):
Порака: