Сакаа да забранат возење автомобили на бензин и дизел, но се откажаа: „Може да ги купите, но има рок“


Велика Британија ќе ја одложи забраната за нови автомобили и комбиња на бензин и дизел од 2030 до 2035 година, изјави премиерот Риши Сунак во сенка на ...
| | веќе видена | слични

Луцид ги објави плановите за изградба на фабрика во Џеда минатата година, велејќи дека Саудиска Арабија потпишала договор за купување до 100.000 нејзини возила ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јапонската компанија Тојота планира тројно да го зголеми производството на електрични возила (EV) следната година. Според првичните планови, Тојота планираше ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон го претстави националниот еколошки план за намалување на емисиите на стакленички гасови за 55 отсто и ставање крај на ...
| | веќе видена | слични

 Јапонскиот производител на автомобили соопшти дека еден од двата нови модели на електромобили што веќе ги потврди за Западот ќе биде произведен во неговата ...
| | веќе видена | слични

Гардијан јавува дека по состанокот со министрите Макрон кажа дека во програмата од 50 точки,  која тој ја нарече „екологија на француски начин“, ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сакаа да забранат возење автомобили на бензин и дизел, но се откажаа: „Може да ги купите, но има рок“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: