И ГЕРМАНЦИТЕ СЕ ГРЕАТ СО ВЛАДИНА ПОМОШ: Годишно само за струја и плин даваат над 3.500 евра!

Струјата и гасот се скапи. Со цел да ги растерети граѓаните, владата во Германија воведе ограничување на цените на енергенсите. Оваа мерка треба да се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 29 септември септември просечната часовна цена на еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерките кои ЕУ ги усвои само неколку седмици по почетокот на Руската инвазија во Украина, како што беше одредувањето на минимум 90 отсто полн капацитет на ...
| | веќе видена | слични

Откако Н1 Словенија објави дека поплавените домаќинства мораа да ја платат целата цена на струјата за август и покрај различните ветувања од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 329 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И ГЕРМАНЦИТЕ СЕ ГРЕАТ СО ВЛАДИНА ПОМОШ: Годишно само за струја и плин даваат над 3.500 евра!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: