ПОЗНАТ ФУДБАЛЕР ПАДНА СО БАЛКАНСКИ КАРТЕЛ: Ѕвездашот е меѓу осомничените за шверц на 324 килограми кокаин


Шестчлена група за која се сомничи дека е дел од балканскиот картел е уапсена вчера на територијата на Белград и Панчево, а главниот член е идентификуван како ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во голема акција на полицијата во Белград се запленети речиси 200 килограми синтетичка дрога, а десетина лица се уапсени, дознава „Танјуг“. Уапсените се ...
| | веќе видена | слични

„Кланот залив“ колумбиски картел, конзорциум предводен од Албанците и ирскиот картел „Кинахан“ се трите криминални групи кои стојат зад неуспешната операција ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на акцијата и следењето, полициските власти забележале голема едрилица како товари дрога во Бразил. По краткотрајната истрага за нејзината траса ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Уште една група од шестмина дилери, дел од кланот „Америка“ беа уапсени. Тие „паднаа“ во Солун на само 324 килограми иако се дел од големиот балкански картел ...
| | веќе видена | слични

Полицијата ширум Јужна Америка трага по водачот на венецуелска банда кој побегнал од луксузниот затвор што тој го контролирал, непосредно пред да биде извршенa ...
| | веќе видена | слични

Агенти на шпанската полиција во заедничка акција со Царината и Даночната агенција ја прекинаа главната рута за влез на кокаин на криминалната организација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЗНАТ ФУДБАЛЕР ПАДНА СО БАЛКАНСКИ КАРТЕЛ: Ѕвездашот е меѓу осомничените за шверц на 324 килограми кокаин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: