Де Кро: Белгија сака нов миграциски пакт на ЕУ до јуни 2024 година


2 копии
2 копии
7 копии

Во јуни 2023 година во земјите на ЕУ барања за азил првпат поднеле вкупно 83.385 државјани на земји што не се членки на Унијата, што претставува зголемување за ...
| | веќе видена | слични

Околу 3.500 Руси на возраст за воено регрутирање поднеле барање за азил во Германија од почетокот на руската целосна инвазија на Украина, но само 90 досега се ...
| | веќе видена | слични

Имал само 16 години кога избегал од Авганистан, заедно со поголема група млади луѓе и поминал низ вистинска голгота, одејќи пеш од држава во држава, а решава ...
| | веќе видена | слични

Антверпен се бори со бомбашки напади, престрелки и рекорден прилив на кокаин, пишува Питер Хаек за „Политико“ Огромни проблеми во ЕУ со нелегалната трговија со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Де Кро: Белгија сака нов миграциски пакт на ЕУ до јуни 2024 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: