Македонија да се погрижи нејзините закони да бидат усогласени не само со Уставот, туку и со ЕУ, порача Ескобар


5 копии

Постојат повеќе нивоа на проверка на усогласеност на законите, вклучувајќи ги и тие преку Европската Унија, а Северна Македонија треба да се погрижи нејзините ...
| | веќе видена | слични

Нема целосен регистар на лифтови во земјава. Според проценките од околу 12-13 илјади, регистрирани се 5 илјади лифтови. Редовното сервисирање и проверка е на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Извештајот на француско - германската група експерти во кој меѓу другото се препорачува пред следното проширување, ЕУ да премине на одлучување со квалификувано ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сакаме да ни се придружите. Навистина сакаме да станете членка, да ни се придружите во Европската унија и тука сме да ви помогнеме на секој чекор од патот, и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нашите стратешки партнери дејствуваат за напредок на Северна Македонија кон ЕУ и очекуваат да ја исполниме европската агенда, за задржување на динамиката и ...
| | веќе видена | слични

Трнлив македонскиот пат до Европската Унија, секојдневно од страна на европските претставници низа критики, што се треба да смени Македонија за да стане дел од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Маричиќ во својата изјавата од Њујорк, после официјалните средби со специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Белград-Приштина и други прашања на Западен ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ставот на Франција и на францускиот претседател Емануел Макрон е дека сакаме да го прошириме европското семејство и сакаме Северна Македонија да биде членка на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израел и Хамас до сега ги исполнија своите обврски за размена на заробеници според првите четири дена од договорот за прекин на огнот. Палестинците во Газа ја ...
сите 584 | | | веќе видена

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 183 | | | веќе видена

За само неколку дена во Скопје ќе се одржи Самитот на Обсе, а министерот за надворешни работи и актуелен претседавач со Обсе, Бујар Османи, на фејсбук објави ...
сите 194 | | | веќе видена

ЈП за одржување и заштита на магистралните и регионалните патишта известува дека поради обилни врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево, преку ...
сите 152 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи на покана на високиот претставник и потпретседател на Европската комисија, Жозеп Борел и заменик премиерот и ...
сите 136 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 149 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија да се погрижи нејзините закони да бидат усогласени не само со Уставот, туку и со ЕУ, порача Ескобар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: