Снегот го завеа овој дел од Европа: Зимата стигна пред есента, напаѓа 38 сантиметри снег


3 копии

И додека во ова подрачје преовладува вистинско летно време, со температури и над 30 степени Целзиусови, вистинско зимско заладување го зафати крајниот север на ...
| | веќе видена | слични

По откритието на единственото богатство, шведскиот град Кируна се подготвува за целосна трансформација и преселување на нова локација. Ова живописно место кое ...
| | веќе видена | слични

„Рудник за злато“ со ретки и вредни минерали е пронајден во земјата под Кируна, шведски рударски град со речиси 20.000 жители. Градот се наоѓа над најголемиот ...
| | веќе видена | слични

Падна снег во Шведска. На северот на државата има 40 центиметри снег, што во овој период од годината не се случило повеќе од еден век. Во Кируна во Лапонија се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И додека на Балканот преовладува вистинско летно време, со температури до 35°C, вистинско зимско заладување го зафати крајниот север на Европа. Претходните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Снегот го завеа овој дел од Европа: Зимата стигна пред есента, напаѓа 38 сантиметри снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: